Allar Jõks esitati Vabariigi Presidendi kandidaadiks

Täna esitasid 21 Riigikogu liiget Allar Jõksi  Vabariigi Presidendi kandidaadiks Riigikogu esimesse hääletusvooru, mis toimub esmaspäeval, 29. augustil kell 13.

Allar Jõks on sündinud 18. märtsil 1965, ta on sünnilt Eesti kodanik ning kinnitanud oma nõusolekut Vabariigi Presidendiks kandideerida. Allar Jõksi seadsid üles kõik 14 Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liiget Raivo Aeg, Maire Aunaste, Siim Kiisler, Aivar Kokk, Viktoria Ladõnskaja, Andres Metsoja, Marko Mihkelson, Kalle Muuli, Mart Nutt,  Juhan Parts, Helir-Valdor Seeder, Priit Sibul, Ken-Marti Vaher ja Einar Vallbaum ning 7 Eesti Vabaerakonna fraktsiooni liiget Jüri Adams, Andres Ammas, Krista Aru, Monika Haukanõmm, Andres Herkel, Ain Lutsepp ja Artur Talvik.  

Eile esitasid 27 Riigikogu liiget  Vabariigi Presidendi kandidaadiks Mailis Repsi.

Kandidaadi registreerimiseks nõutavad dokumendid esitab Vabariigi Valimiskomisjonile (Toompea tn 1, Tallinn) üks kandidaadi ülesseadjatest. Kandidaate saab esitada homme kella 18-ni.  Vabariigi Valimiskomisjon koguneb koosolekule pühapäeval, 28. augustil kell 15, et kandidaadid registreerida. 

+ + +