Esmaspäeval algab eelhääletamine

Esmaspäeval, 12. oktoobril algab kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eelhääletamine, mis kestab 14. oktoobrini. Eelhääletamine toimub kõigis valimisjaoskondades kell 12.00 – 20.00. Samal ajal saab hääletada ka väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda, milleks on igas linnas ja vallas avatud vähemalt üks jaoskond.   18. oktoobril saab hääletada üksnes elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Jätkub ka hääletamine Interneti teel. Täna kella kaheks pärastlõunal oli Interneti teel oma hääle andnud 25 809 inimest. Elektrooniliselt saab hääletada ööpäevaringselt kuni 14. oktoobri kella 20-ni aadressil www.valimised.ee . Muud veebilehed ei võimalda ametlikku valimist, samuti ei eelda e-hääletamisel osalemine e-valijakaardi tellimist. Abi ID-kaardiga seotud toimingute kohta saab telefonilt 1777.

Kui valija tunneb, et teda on hääletamise ajal kuidagi mõjutatud, saab ta soovi korral häält muuta nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise ajal 12. - 14. oktoobrini valimisjaoskonnas hääletades. Valimispäeval häält muuta ei saa.

Elektrooniliselt hääletanud inimeste arvu saab teada aadressilt www.valimised.ee , andmed uuenevad iga 15 min järel. Valimisuudiseid saab lisaks Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehele www.vvk.ee jälgida ka interneti suhtlusvõrgustikus Twitter aadressil http://twitter.com/valimiskomisjon  .

+ + +