Huvi e-Eesti vastu jätkub

Tallinnas viibib kolmepäevasel visiidil Katari Siseministeeriumi delegatsioon, kes tunneb huvi Eesti e-arenduste, eriti aga e-hääletamise vastu.

Külalistel on olnud töised kohtumised Vabariigi Valimiskomisjonis, kus saadi põhjalik ülevaade meie e-hääletamise senisest praktikast.

„On rõõm tõdeda, et Eesti kogemused elektroonilise hääletamise vallas leiavad üha suuremat rahvusvahelist huvi ja rakendust,” sõnas Vabariigi Valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul.

Koos regionaalminister Siim Kiisleriga tehti lähemat tutvust rahvastikuregistri ja e-politseiga. „Meie ülesanne on kaasa aidata, et edukate ja nutikate Eesti firmade IT-lahendused leiaksid turgu ka mujal ja looksid seeläbi töökohti Eestis,“ lausus minister.

Täna käidi veel e-Riigi Akadeemias, kus külalisi võõrustas e-demokraatia programmi direktor Liia Hänni. Homme nähakse oma silmaga, kuidas toimib e-valitsus ning kohtutakse Riigikogu Eesti – Saudi Araabia parlamendirühmaga.

Delegatsiooni kuuluvad Katari Siseministeeriumi infosüsteemide osakonna direktor Salh Khamiss Al Kubasi, valimiste osakonna asedirektor Abdrahman Majed Al Sulaiti ja administratsiooni juht Mubark Ali Majed.

 

+ + +