Kandideerimisdokumendid esitasid IRL ja Svetlana Ivnitskaja

Täna esitasid Vabariigi Valimiskomisjonile (VVK) oma dokumendid Riigikogu valimistel kandideerimiseks Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (125 kandidaati) ning üksikkandidaat Svetlana Ivnitskaja (ringkond nr 1, Põhja-Tallinn, Kristiine ja Haabersti).

Varem olid end üles seadnud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Eesti Reformierakond ning neli üksikkandidaati: Henn Leetna (valimisringkond nr 2, Tallinna Kesklinn Lasnamäe ja Pirita), Urmo Karusoo (valimisringkond nr 10, Tartu linn), Jaak Vackermann (ringkond nr 4, Harju- ja Raplamaa) ning Marek Ranne (ringkond nr 11, Võru-, Valga- ja Põlvamaa).

Kandidaatide esitamise viimane päev on homme, 15. jaanuaril. VVK võtab registreerimisdokumente vastu aadressil Tallinn, Toompea 1 kella 10 – 18-ni. Dokumente võetakse vastu kohapeal, kuid neid saab saata ka digiallkirjastatult VVK aadressile info@vvk.ee.

Enne registreerimist peab erakond või üksikkandidaat kandma Rahandusministeeriumi arvele kautsjonisumma, mis eelolevatel valimistel on 355 eurot iga kandidaadi kohta.

Riigikogu valimised toimuvad 1. märtsil 2015. Eelhääletamine ja e-hääletamine algab 19. veebruaril.

 

 

+ + +