Kolme päevaga on hääletamas käinud 45 934 inimest

Täna kella 20 seisuga on Euroopa Parlamendi valimistel kolme päeva jooksul maakonnakeskustes hääletanud 9216 inimest, elektrooniliselt on oma hääle andnud 36 718 valijat. Kokku 45 934 valijat.

Tallinna valimisjaoskondades on kolme päevaga valimas käinud 5099 ja Tartus 2467 inimest.

Maakonnakeskustes saab hääletada 18. mai kella 20-ni, elektrooniline hääletamine lõpeb 21. mail kell 18. Maakonnakeskuses on võimalik hääletada sõltumata registrijärgsest elukohast. Igas maakonnakeskuses on avatud vähemalt üks valimisjaoskond, Tallinnas on neid 9 ja Tartu linnas 6.

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee. Soovi korral saab interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel 19.-21. maini valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 25. mail häält enam muuta ei saa. Oma hääle kohalejõudmist on võimalik kontrollida nii Androidi, Windows Phone'i kui ka iOS operatsioonisüsteemi nutiseadmetega.

Eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades algab esmaspäeval, 19. mail ja kestab 21. maini. Sel perioodil saab hääletada nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool oma elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas.

Valimispäeval, 25. mail saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas. 

+ + +