Täna algab kandidaatide registreerimine Euroopa Parlamendi valimisteks

Täna kell 10 algab kandidaatide ülesseadmine 25. mail toimuvateks Euroopa Parlamendi valimisteks.  Viimane päev kandidaate registreerimiseks esitada on 10. aprillil.

Enne kandidaatide registreerimist peavad erakonnad ja üksikkandidaadid kandma Rahandusministeeriumi arvele kautsjoni  1775 eurot kandidaadi kohta, mis tagastatakse, kui erakond või üksikkandidaat kogub vähemalt 5% häältest.

„Suurim muutus võrreldes 2009. aasta valimistega on avatud nimekirjade taaskasutuselevõtt, kus valija annab hääle meelepärasele kandidaadile,“ sõnas Vabariigi Valimiskomisjoni esimees Alo Heinsalu. „Kui  kandidaadi erakond kogub üldkokkuvõttes samuti piisavalt hääli, et nad saavad oma esindaja Euroopasse läkitada, saab mandaadi just see kandidaat, kes kogus nimekirjas isiklikult kõige enam hääli.“

Tallinnas, Toompea 1 asuv Vabariigi Valimiskomisjon on dokumentide vastuvõtmiseks avatud igal tööpäeval kella 10.00-16.00-ni, 10. aprillil kella 18.00-ni.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad Eestis 25. mail. Välisesindustes saab hääletada alates 10. maist, Eestis algab e-hääletamine ja eelhääletamine jaoskondades 15. maist. Eesti valib Euroopa Parlamenti kuus liiget.

 

+ + +