Vabariigi Valimiskomisjon alustab teavituskampaaniaga

Vabariigi Valimiskomisjon alustab käesoleval nädalal kodanikele suunatud teavituskampaaniaga. Selle eesmärgiks on teadvustada erinevaid hääletamise võimalusi ning eelhääletamise, elektroonilise hääletamise ja valimispäeva aegu.

“Peamine kodanike teavituskampaania  “Sinu häälel on jõud” algab 21. veebruaril nii televisioonis, välimeedias kui ka internetis. Teavituskampaania valmis Vabariigi Valimiskomisjoni, reklaamiagentuuri Division ja meediaagentuuri Initiative koostöös,” sõnas Vabariigi Valimiskomisjoni meediasuhete juht Erki Peegel.

Täiendava kampaania osana valmis Vabariigi Valimiskomisjoni ja Teater NO99 koostöös videoloeng “Valimiskool 8”. “See loeng kirjeldab teatrile omasel kunstilisel moel erinevaid hääletamise võimalusi, samuti seda, miks tasub valima minna ning kuidas mõjutab iga üksik hääl valimistulemusi. Me loodame selle loenguga jõuda ka inimesteni, kes on seni olnud poliitiliselt vähemaktiivsed,” selgitas Peegel.  “Videoloengut on võimalik vaadata internetis aadressil http://vvk.ee/riigikogu-valimised-2011/kampaania , samuti näeb lõike Valimiskoolist alates 14. veebruarist ka ETV ja ETV2 ekraanil,” lisas Peegel.  

2011. aasta Riigikogu valimistel on hääleõiguslike inimeste arv 912 565, nendest naisi on 509 042 ja mehi 403 523. Hääleõiguslike inimeste arv on võrreldes 2007. aastaga ca 15 000 võrra kasvanud. Riigikogu valimiste korraldusse on kaasatud ligi 4000 inimest üle Eesti, kokku on valimisjaoskondi 625.

Riigikogu valimistel toimub elektrooniline hääletamine 24. veebruarist 2. märtsini, eelhääletamine 28. veebruarist  2. märtsini, valimispäev on pühapäev 6. märts.

Täiendavat infot valimiste kohta saab aadressil www.vvk.ee, samuti operatiivselt Facebookis aadressil www.facebook.com/valimiskomisjon  ja Twitteris www.twitter.com/valimiskomisjon

Täiendav info:
 
Erki Peegel
Vabariigi Valimiskomisjoni meediasuhete juht
Tel: 51 65808
e-post: erki dot peegel at vvk dot ee
+ + +