Vabariigi Valimiskomisjoni otsus: Euroopa Parlamendi liikmeks saab Urmas Paet

03.11.2014

Täna toimunud koosolekul otsustas Vabariigi Valimiskomisjon (VVK), et Andrus Ansipi asendusliikmeks Euroopa Parlamendis saab Urmas Paet.

VVK-l on kohustus otsustada, kes asub Euroopa Parlamendi liikmeks selle liikme asemel, kelle volitused ühel või teisel põhjusel  lõpevad. Asendusliikmeks on nimekirjas esimene kandidaat, kes on saanud rahva eelistuse järgi kõige enam hääli.

„Seaduses ei ole täpselt määratletud VVK-le reegleid, kuidas määrata asendusliige ajal, kui Euroopa Parlamendis juba töö käib,“ selgitas Vabariigi Valimiskomisjoni esimees Alo Heinsalu. „VVK ülesanne on see olukord lahendada ja määrata Andrus Ansipi asemele uus liige,“ kinnitas Heinsalu.

VVK arvestas tekkinud olukorras esimese asendusliikme tahet, mida sai avaldada kuni VVK otsuse langetamiseni. Seetõttu on ka kõik sellele eelnevad protseduurid olnud VVK otsust ettevalmistava tähendusega.

„Urmas Paet on oma tahet kinnitanud ja seega otsustas VVK määrata just Paeti Andrus Ansipi asemel Euroopa Parlamendi liikmeks,“ lisas Heinsalu.